 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C3216X7R1C106K160AC)
TDK C3216X7R1C106K160AC
PartNo:
C3216X7R1C106K160AC
Manufacturers: TDK
Qty: 94522
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 10uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:35 V