 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C3216X7R1C106M160AC)
TDK C3216X7R1C106M160AC
PartNo:
C3216X7R1C106M160AC
Manufacturers: TDK
Qty: 97007
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 10uF 16V X7R 20%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:100 V