 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C3216X7R1E475K160AC)
TDK C3216X7R1E475K160AC
PartNo:
C3216X7R1E475K160AC
Manufacturers: TDK
Qty: 110489
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 4.7UF 25V 10%
RoHS:Details
Capacitance:33 pF
Voltage Rating DC:100 V