 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C3216X7R1H105K160AB)
TDK C3216X7R1H105K160AB
PartNo:
C3216X7R1H105K160AB
Manufacturers: TDK
Qty: 140143
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 1uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:10 V