 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C3216X7R1H474K160AA)
TDK C3216X7R1H474K160AA
PartNo:
C3216X7R1H474K160AA
Manufacturers: TDK
Qty: 108527
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 0.47uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:16 V