 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C3216X7R2E104K160AA)
TDK C3216X7R2E104K160AA
PartNo:
C3216X7R2E104K160AA
Manufacturers: TDK
Qty: 70223
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 0.1uF 250volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:16 V