 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C3216X7S2A225K160AB)
TDK C3216X7S2A225K160AB
PartNo:
C3216X7S2A225K160AB
Manufacturers: TDK
Qty: 92403
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 2.2uF 100volts X7S 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:50 V