 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C3225X7R1C226K250AC)
TDK C3225X7R1C226K250AC
PartNo:
C3225X7R1C226K250AC
Manufacturers: TDK
Qty: 79289
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1210 22uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.33 uF
Voltage Rating DC:50 V