 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C322C104K5R5TA)
Kemet C322C104K5R5TA
PartNo:
C322C104K5R5TA
Manufacturers: Kemet
Qty: 108245
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50volts 0.1uF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V
Termination Style:Radial
Case Length:6.6 mm
Case Width:5.08 mm
Case Height:3.18 mm
Case Diameter:
Lead Spacing:5.08 mm