 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C410C104M5U5TA7200)
Kemet C410C104M5U5TA7200
PartNo:
C410C104M5U5TA7200
Manufacturers: Kemet
Qty: 61351
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50volts .1uF 20%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V
Tolerance:0.2
Temperature Coefficient / Code:- 56 %, + 22 %
Case Style:Conformally Coated
Termination Style:Axial
Case Length:4.32 mm
Case Width:
Case Height:
Case Diameter:2.54 mm