 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402CRNPO9BN5R6)
Yageo CC0402CRNPO9BN5R6
PartNo:
CC0402CRNPO9BN5R6
Manufacturers: Yageo
Qty: 100000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 5.6pF 50V NPO 0.25pF
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:16 V