 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402JRNPO9BN151)
Yageo CC0402JRNPO9BN151
PartNo:
CC0402JRNPO9BN151
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 150pF 50V NPO 5%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:25 V