 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402JRNPO9BN270)
Yageo CC0402JRNPO9BN270
PartNo:
CC0402JRNPO9BN270
Manufacturers: Yageo
Qty: 200000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 27pF 50V NPO 5%
RoHS:Details
Capacitance:100 uF
Voltage Rating DC:6.3 V