 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402JRNPO9BN390)
Yageo CC0402JRNPO9BN390
PartNo:
CC0402JRNPO9BN390
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 39pF 50V NPO 5%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:6.3 V