 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402JRX7R8BB103)
Yageo CC0402JRX7R8BB103
PartNo:
CC0402JRX7R8BB103
Manufacturers: Yageo
Qty: 100000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10nF 25V X7R 5%
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:50 V