 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402KRX5R6BB104)
Yageo CC0402KRX5R6BB104
PartNo:
CC0402KRX5R6BB104
Manufacturers: Yageo
Qty: 128710
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100nF 10V X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.088 uF
Voltage Rating DC:1.6 kV