 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402KRX5R6BB105)
Yageo CC0402KRX5R6BB105
PartNo:
CC0402KRX5R6BB105
Manufacturers: Yageo
Qty: 150000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1uF 10V X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:10 V