 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402KRX5R7BB104)
Yageo CC0402KRX5R7BB104
PartNo:
CC0402KRX5R7BB104
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100nF 16V X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:100 V