 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402KRX7R6BB104)
Yageo CC0402KRX7R6BB104
PartNo:
CC0402KRX7R6BB104
Manufacturers: Yageo
Qty: 70000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100nF 10V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:6.3 V