 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402KRX7R6BB473)
Yageo CC0402KRX7R6BB473
PartNo:
CC0402KRX7R6BB473
Manufacturers: Yageo
Qty: 60000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 47nF 10V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:100 V