 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402KRX7R7BB103)
Yageo CC0402KRX7R7BB103
PartNo:
CC0402KRX7R7BB103
Manufacturers: Yageo
Qty: 218984
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10nF 16V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:16 V