 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402KRX7R7BB472)
Yageo CC0402KRX7R7BB472
PartNo:
CC0402KRX7R7BB472
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 4.7nF 16V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.022 uF
Voltage Rating DC:250 V