 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402KRX7R7BB473)
Yageo CC0402KRX7R7BB473
PartNo:
CC0402KRX7R7BB473
Manufacturers: Yageo
Qty: 100000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 47nF 16V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1000 pF
Voltage Rating DC:50 V