 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402KRX7R7BB562)
Yageo CC0402KRX7R7BB562
PartNo:
CC0402KRX7R7BB562
Manufacturers: Yageo
Qty: 80000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 5.6nF 16V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:6.3 V