 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402KRX7R8BB222)
Yageo CC0402KRX7R8BB222
PartNo:
CC0402KRX7R8BB222
Manufacturers: Yageo
Qty: 100000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2.2nF 25V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:6.3 V