 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402KRX7R8BB392)
Yageo CC0402KRX7R8BB392
PartNo:
CC0402KRX7R8BB392
Manufacturers: Yageo
Qty: 100000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 3.9nF 25V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:50 V