 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402KRX7R8BB472)
Yageo CC0402KRX7R8BB472
PartNo:
CC0402KRX7R8BB472
Manufacturers: Yageo
Qty: 200000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 4.7nF 25V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:6.3 V