 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402KRX7R9BB101)
Yageo CC0402KRX7R9BB101
PartNo:
CC0402KRX7R9BB101
Manufacturers: Yageo
Qty: 100000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100pF 50V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:2 pF
Voltage Rating DC:100 V