 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402KRX7R9BB102)
Yageo CC0402KRX7R9BB102
PartNo:
CC0402KRX7R9BB102
Manufacturers: Yageo
Qty: 90000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1.0nF 50V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:25 V