 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402KRX7R9BB152)
Yageo CC0402KRX7R9BB152
PartNo:
CC0402KRX7R9BB152
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1.5nF 50V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:6.3 V