 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402KRX7R9BB222)
Yageo CC0402KRX7R9BB222
PartNo:
CC0402KRX7R9BB222
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2.2nF 50V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:50 V