 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402KRX7R9BB392)
Yageo CC0402KRX7R9BB392
PartNo:
CC0402KRX7R9BB392
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 3.9nF 50V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:100 V