 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402KRX7R9BB561)
Yageo CC0402KRX7R9BB561
PartNo:
CC0402KRX7R9BB561
Manufacturers: Yageo
Qty: 70000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 560pF 50V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:16 V