 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402KRX7R9BB682)
Yageo CC0402KRX7R9BB682
PartNo:
CC0402KRX7R9BB682
Manufacturers: Yageo
Qty: 100000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.8nF 50V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:6800 pF
Voltage Rating DC:10 V