 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402KRX7R9BB821)
Yageo CC0402KRX7R9BB821
PartNo:
CC0402KRX7R9BB821
Manufacturers: Yageo
Qty: 100000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 820pF 50V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:6.3 V