 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402MRX5R6BB105)
Yageo CC0402MRX5R6BB105
PartNo:
CC0402MRX5R6BB105
Manufacturers: Yageo
Qty: 60000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1.0uF 10V X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:25 V