 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402MRY5V7BB104)
Yageo CC0402MRY5V7BB104
PartNo:
CC0402MRY5V7BB104
Manufacturers: Yageo
Qty: 100000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100nF 16V Y5V 20%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:100 V