 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402ZRY5V7BB104)
Yageo CC0402ZRY5V7BB104
PartNo:
CC0402ZRY5V7BB104
Manufacturers: Yageo
Qty: 130000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100nF 16V Y5V -20/+80%
RoHS:Details
Capacitance:3600 pF
Voltage Rating DC:200 V