 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0402ZRY5V8BB104)
Yageo CC0402ZRY5V8BB104
PartNo:
CC0402ZRY5V8BB104
Manufacturers: Yageo
Qty: 90000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100nF 25V Y5V -20/+80%
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:50 V