 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0603JRNPO9BN471)
Yageo CC0603JRNPO9BN471
PartNo:
CC0603JRNPO9BN471
Manufacturers: Yageo
Qty: 76000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 470PF 50V 5% 0603
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:16 V