 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0603JRNPO9BN820)
Yageo CC0603JRNPO9BN820
PartNo:
CC0603JRNPO9BN820
Manufacturers: Yageo
Qty: 80000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 82pF 50V NPO 5%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:6.3 V