 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0603KRX7R7BB224)
Yageo CC0603KRX7R7BB224
PartNo:
CC0603KRX7R7BB224
Manufacturers: Yageo
Qty: 60000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 220nF 16V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:35 V