 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0603KRX7R8BB102)
Yageo CC0603KRX7R8BB102
PartNo:
CC0603KRX7R8BB102
Manufacturers: Yageo
Qty: 60000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1.0nF 25V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.022 uF
Voltage Rating DC:10 V