 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0603KRX7R8BB104)
Yageo CC0603KRX7R8BB104
PartNo:
CC0603KRX7R8BB104
Manufacturers: Yageo
Qty: 220000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100nF 25V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:100 V