 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0603KRX7R9BB332)
Yageo CC0603KRX7R9BB332
PartNo:
CC0603KRX7R9BB332
Manufacturers: Yageo
Qty: 64000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 3.3nF 50V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:6.3 V