 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0603MRX7R9BB102)
Yageo CC0603MRX7R9BB102
PartNo:
CC0603MRX7R9BB102
Manufacturers: Yageo
Qty: 60000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1.0nF 50V X7R 20%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:630 V