 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0805KKX5R6BB106)
Yageo CC0805KKX5R6BB106
PartNo:
CC0805KKX5R6BB106
Manufacturers: Yageo
Qty: 54000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10uF 10V X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.5 pF
Voltage Rating DC:250 V