 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0805KKX7R7BB105)
Yageo CC0805KKX7R7BB105
PartNo:
CC0805KKX7R7BB105
Manufacturers: Yageo
Qty: 63000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1.0uF 16V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:6.3 V