 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC0805ZRY5V9BB104)
Yageo CC0805ZRY5V9BB104
PartNo:
CC0805ZRY5V9BB104
Manufacturers: Yageo
Qty: 84000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100nF 50V Y5V-20/+80%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:50 V