 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Yageo  (CC1206KKX7R0BB104)
Yageo CC1206KKX7R0BB104
PartNo:
CC1206KKX7R0BB104
Manufacturers: Yageo
Qty: 67900
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100nF 100V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V